Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 Přehled akcí služební kynologie - aktualizujeme

                       dsc_1846.jpg

 

 

Pár fotek z předmajálesového tréninku - zde.

Fotky z návštěvy v Jindřichově Hradci - zde.

Nové vánoční fotečky ve Fotogalerii Vánoce 2013 a trochu pracovní Generál.

V neděli 17.11. 2013 holky složily zkoušku FPr 2. Kačence i Tarušce gratulujeme

Byli jsme pozvání na Hubertovu jízdu v Měníně. Já jsem měla tu čest jet s klisnou mojí kamarádky Petry a jejího manžela. Perfektní zážitek - fotečky.

Fotky z nedělní poslušnosti ve fotogalerii (práce).

Výcvikový tábor v Zahradišti se nám úžasně povedl. Několik foteček ve fotogalerii (práce). 

 Dne 24.3.2013 Taruška úspěšně složilazkoušku SPR1. Počasí nám nepřálo, ale za výsledek 87 bodů jsme rádi.

Několik fotek s naším novým kamarádem - Generálem a ještě pár

FANDA oslavil 10.1. 2013 své jedenácté narozeniny v plném zdraví a s energií nevyčerpatelnou. Doufám, že mu to ještě dlouho, dlouho ... vydrží

Hooodně opožděné fotky z podzimních stop

Všem našim kamarádům a jejich psím miláčkům přejeme do roku 2013 všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a pracovních i osobních úspěchů.

 

 

pf2013.jpg

určitě nejdůležitější událostí posledních dvou týdnů je, že Taruška složila úspěšně zkoušky BH a ZM

Článek ze stránek Vězeňské služby České republiky:

CO JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ: ARGO JE SYN FANDY !!!

BRNO 15. října 2012 (VS ČR) - Dne 10. října 2012 se v Zotavovně VS ČR Pracov a v prostoru 15. ženijní brigády v Bechyni konal 36. ročník přeboru Vězeňské služby ČR ve všestranné služební kynologii.

prebor-psovodu.jpg

Přeboru se zúčastnilo 30 psovodů se služebními psy. Mezi hosty byli již tradičně příslušníci Sboru vězeňské a justiční stráže ze Slovenské republiky, Celní správy ČR, Armády ČR, Krajského ředitelství Policie ČR Ústeckého kraje a příslušníci Policejního ředitelství Chemnic-Erzgebirge, SRN.
Hodnotilo se několik kategorií a to obrana, poslušnost, stopa a celkové umístění. Za brněnskou věznici promluvil výrazně do pořadí pprap. Radek Urban s mladým psem Argem, který do soutěže postoupil jako vítěz z oblastního postupového kola. V kategorii stopa obsadil celkově skvělou druhou příčku, přičemž za vězeňskou službu v kategorii zvítězil a v celkovém hodnocení se umístil na výborném 3. místě. V rámci vězeňské služby na místě druhém.
Tomuto úspěchu předcházelo také velmi dobré umístění pprap. Davida Tesaře se psem Xambem. V závodě služebních psů „Memoriál Vojtěch Plačka“ pořádaného vojenskou policií Olomouc, obsadil pprap. Tesař 2. příčku. Oba tyto úspěchy svědčí o zodpovědné celoroční přípravě psovodů z VV Brno.
Věřím, že je to příslib do budoucna, kdy oba soutěžící naváží na dlouhodobou a úspěšnou reprezentaci nprap. Petra Pelikána.
K úspěchu gratulujeme a věříme, že díky tvrdé, obětavé práci obou zúčastněných a celého kolektivu na úspěch naváží i příští rok.


Bc. Křeček Jaromír

Vrátili jsme se z výcvikových táborů. Přežili nástrahy počasí, intenzivní výcvik i "společenské aktivity". Zde je pár fotek z Nadějkova. Ještě nějaké zajímavé fotečky bude mít Martina, která se svojí Bizzy Bone úspěšně složila zkoušky ZMT.

Na konci srpna se chystáme na výcvikový tábor s Jirkou do Zahradiště, hned poté pokračujeme do Nadějkova, na tábor k Součkům. Těšíme se. Doufám, že auto vydrží.

Fotky z červnové návštěvy v Jindřichově Hradci.

Opožděně vložené fotky z obran v květnu.

KAČENKA v něděli 17.6. 2012 složila zkoušku Spr1 za 91 bodů.

KAČENKA v neděli složila zkoušku BH. Tak to máme za sebou a ještě nás to čeká s Taruškou. A to nebude jednoduché.

 KAČENKA vyhrála kategorii B2 obranářský speciál na 2. ročníku Zetoráckého speciálu. Bojovala statečně a s poslušností za 91 bodů a obranou za 94 bodů nakonec zvítězila.

 

dsc_9041.jpg

Stále stopujeme, stopujeme - pole jsou suchá, tvrdá a fouká. Zatím nepřekračujeme hodinu stáří takovýchto stop a jde to. Doufám, že vydrží. A ještě musíme Tarunku zaregistrovat do registru psů bez PP, aby mohla na zkoušky.

Hurá. Minulý týden se nám opravdu vydařil. Opět po dlouhé době jsme trénovali s profesionálními psovody a všichni moji tři miláčci to zvládli bez problémů. Fandík si opět užil rigno, Tarunka s Kačenkou na rukáv, ale v terénních překážkách a nerovnostech se orientovaly bez problémů. O revíru v sutinách nebylo pochyb.

PROPOZICE ZETORÁCKÝ SPECIÁL

Jaro 2012 je ve znamení práce. Tarunce se zdraví navrátilo a je ve výborné kondici. Snažíme se naplno dohnat vše, co jsme zameškali. Kačenka bude, doufám, startovat letos v Zetoráckém speciálu, tak pozvolna oprašujeme a pilujeme. Fandík zlobí neustále, ale na závody už nepůjde a bude tvořit podporu ze zálohy.

Fotečky z návštěvy jižních Čech a první jarní koupele.

Bohužel, nepříjemná zpráva, naše členská základna TARTového regionu Brno se smrskla na 4, takže je region zrušen. Všichni členové, kteří příspěvky zaplatili, jsou stále členové SKS TART bez zařazení do regionu.

Vloženy propozice na Mistrovství republiky obranářů TART 2012

Tarunka hárala, a tak Fanda odjel na týden na dovolenou do Jindřichova Hradce, kde poctivě terorizoval všechny přítomné. Hlavně Tomík byl tak utahaný, že se z Fandovy návštěvy vzpamatovával ještě další týden. Mezitím si Tarča s Kačkou užívaly poslední sníh..FOTKY. Už se konečně oteplilo a začalo se trénovat. Tara se zdravotně drží, takže začínáme zvyšovat zátěž, útěky, menší náskoky.

Fotečky z února u nás v Maršově. Moc sněhu nebylo, ale zima ano. Fotky z vycházky....

Plán na rok 2012 je skromný. Vzhledem k tomu, že ani s jednou fenou nemám BH, tak tedy tuto nelehkou zkoušku musíme zdolat, abychom dále mohli pokračovat ve stopách. Vzhledem k tomu, že se Tarušky zdravotní stav velmi dobře stabilizoval, zkusíme pokračovat tam, kde jsme přestali. Uvidíme.....

Fandík oslavil 10.1.2012 své 10-té narozeniny. Jsem strašně ráda, že se jich dožil ve zdraví a plné síle. Tento rok mu začíná už jenom zájmový a odpočinkový režim. Vzhledem k jeho vitalitě si však nemyslím, že mě nechá jen tak zahálet. Minimálně na obranách si stále vyžaduje svůj díl aktivity a obávám se, že stopy si taky ještě vynutí. Teď v zimě chodíme běhat i s holkama 4 x týdně kolem 5 až 7 km v terénu a samozřejmě s Farolkou na vycházky taky v plné sestavě. Takže velmi aktivní důchodce.


 PF 2012

pf2012.jpg

Štěňátka Z Klemova dvora

Nové fotografie Fandových potomků - dcera Františka a vnouček Blesk - ve fotogalerii

V neděli 23.10. jsme byli na zkouškách dle SchH/VPG v Bystřici nad Pernštejnem. Fanda složil FPr 2 a Taruška FPr 1. logo.gif

 

 

 

 

Takhle to sluší Farolce v jejích 17,5 letech -foto

V úterý jsme byli na tréninku záchranářů ve staré Zbrojovce. Děkujeme. Super trénink.

Fotečky ze stop 17.9.2011 - stopovali jsme s Áďou a Peťou, ten trochu zuřil.

Anděle se podařil chovatelský úspěch http://nemeckyovcak007.webnode.cz/

Doplníme odkazy na Akcích služební kynologie.

Tarušku záda zlobí stále, provedli jsme některé diagnostické procedúry, ale výsledek nejasný. Vzhledem k tomu, že klinické potíže nejsou tak závažné, nebudeme zatím přistupovat k rizikovějším diagnostikám. Ale stále platí, že je konec náskokům a vůbec rychlostním věcem, které jí tak bavily. Takže stopy, stopy, stopy....objekty....hlídačka a zákusy tak, aby nepukla vztekem a zlostí.

Poslední fotečky, které přidám jsou ještě z letního víkendu v jižních Čechách - a plavalo se.

Letos se nedaří. První tábor s Lenkou a jejími odchovanci z Draka jsme nestihli z důvodu rozpadu našeho fiata. Druhý tábor s Jirkou jsme zase nedali, protože do našeho dalšího auta nacouval traktor s obracečem sena a vznikl cedník. I voda tekla - z chladiče Poslední naší nadějí je VW Transporter. Není to mladík, ale silák, trochu pomalejší. Snad vydrží

Ve středu jsme vyzkoušeli nový úžasný objekt, mnoho místností, sklepy a dvě patra - super úkryty. Pesani byli nadšení a makali s nasazením. Za super trénink děkujeme Lucce od Anetky.

O víkendu 23.-24.7. jsme opět pokračovali stopy a poslušnosti, a v neděli po delší době obrany. Bohužel Taruška není stále v pořádku, takže jsme nuceni obrany modifikovat, zejména na zákusy v nízké poloze, revíry a hlídačky (mimochodem to jí velmi jde).

Opět začínáme pracovat - sobota 16.7. stopy, neděle 17.7. poslušnost - fotky.

V přehledu akcí služební kynologie vloženy odkazy na tradiční závod "O putovní pohár ředitele MP Zlín" a "O LIBERECKÝ POHÁR".

Vzhledem ke zdravotnímu stavu našeho psího auta, jsem nuceni si dát přestávku ve výcvikových aktivitách, neboť přesun se třemi vzpouzejícími se psy je vcelku nemožný. A ke všemu má Taruška zánět v ocásku, nosí ho schlíple a bolí. Takže nechtěná přestávka je nezbytná. Ve výcviku se zabýváme pouze stopami, což vzhledem k nedostatku terénu není snadné, ale už zase sekají jetel, tak to bude snad lepší. A auto už je rovněž v dohlednu.

O víkendu jsme byli navštívit Tomíka. Je to pěkný lump, ale smečku zbožňuje. Máme několik foteček.

Chystáme se na tábor s Jirkou Bravencem a jako minulý rok, uspořádáme zde zkoušky dle TARTu.

plakat-lvt3.jpg

Ve výcviku pokračujeme jak nám počasí a čas dovolí. Stopy pravidelně, naštěstí jsme objevili posečené jeteliny a louky na nichž nás majitelé nechají cvičit. Děkujeme. Obrany rovněž pravidelně, a jak je naším zvykem v poslušnostech pokulháváme.

Víkend 14.-15.5. byl opět ve znamení stop. Fandu jsme v sobotu trochu usměrnili po závodu a v neděli už pracoval soustředěně a na terénu. Kačenka měla smůlu a na heboučké hlíně s malinkým osením narazila na mravence, kteří obalili pamlsky. Druhý den, po dešti, však už bez následků stopovala na jiném poli a bez mravenců. Tarča mravence minula a oba dny měla stopy velmi poctivé.

 

treti.jpg

V sobotu 8.5.2011 jsme nastoupili na 1. ročník Zetoráckého speciálu. Fandík zabojoval v nepříznivých podmínkách stopařského speciálu a skončil na třetím místě. Rovněž ve družstvech jsme ukořistili třetí příčku, a opravdu do poslední disciplíny jsme bojovali o jednotlivé body s velmi vyrovnanými družstvy. Výborný závod s absolutně dokonalou organizací a krásnými cenami. Fotky od Katky.

Poslušnost 24.4.2011 -fotky.

Víkend (30.4. - 1.5.) byl opět pracovní. Pátek stopy, sobota - seminář s Mírou Valentinem (moc dobrý) a neděle opět stopy a odpoledne obrany. Tento víkend vede Fandík se super stopou praktickou.

Na Zetorácký speciál jsme vytvořili družstvo : Fandík - stopařský speciál, Era - obranářský speciál a Nikolka - poslušnost speciál.

V akcích služební kynologie vloženy propozice a přihláška na Pohár Kristýny 2011.

O velikonočním víkendu jsme trénovali v sobotu v noci objekty, v neděli poslušnost a v pondělí stopy. Z poslušností snad budou fotečky. Na stopách nás bojkotovali mravenci, což odnesla hlavně Era od Petra. Fandík super, Kačka trochu zlobila. Tarušce rozoral stopu pán se chcíplou Škodou Favorit (prý baterka) a jeho RTW, který nám sežral pamlsky i s ponožkou. Pán se snažil roztlačit auto na louce??? Nakonec jsem ze zbytku pamlsků vytvořila jenom malé L + 3 předměty. A to šlo.

Pečlivě trénujeme, občas nám to zhatí nejaká ta nemoc (v poslední době hlavně moje), ale snad se na všechny akce stačíme připravit. Fotečky z obran 10.4. 2011.

V sobotu 2.4. jsme s Petrem a Erou vyrazili na stopy. Terény jsem vybrala nehezké, tvrdé a kamenité s maličkým osením, ale pejsci si s tím poradili. Tentokrát se pochlapil Fanda a ukázal, že zdaleka nepatří do důchodu.

Posledních 14 dní jsme na střídačku prostonali. Fandík měl problémy s průjmem a zvracením, ale i navzdory výrazné dehydrataci, se zotavil bez větších terapeutických zásahů. Tarušku opět postihl psincový kašel ve formě zejména tonsilitidy. Jenom Kačenka všechno prostála bez problémů. Teď se vracíme k tréninku.

NEW fotky z výcviku MP - omlouvám se (s výraznou časovou prodlevou)

Kazinka má novou fotogalerii.

TARUŠKA v sobotu 12.3. 2011 oslavila své třetí narozeniny. Hned v neděli jsme vyrazili na první jarní stopy, které dopadly velmi podařeně. Snad to vydrží.

NEW V sekci TART vloženy ofocené propozice na X. Mistrovství republiky obranářů ČR (zájemcům přihlášku a propozice okopíruji) 

Navzdory proměnlivosti počasí trénujeme, jak jen zvládáme (tedy vyjma stop). Obrany a praktické vychytávky, samozřejmě, nejčastěji. To psíčky baví a těší. Poslušnosti jakž takž. Už i radostný projev se nám objevil a hlavně u Tarušky i vrtění ocáskem při poslušnostních cvicích na obraně. A to je velký úspěch. Na Zetorácký Speciál se chystá Kačenka a Taruška. Fandíka už na závodech trápit nebudeme. Farolka navzdory zimě a menším možnostem na vyjížďky, se drží ve formě a jakmile vysvitne sluníčko a zafouká větřík, tak vyhazuje, jak mladice.

Propozice na závod "Zetorácký Speciál" 

Nabídka Areálu Zbraslav 

 

Dne 10.1. 2011 Fandík oslavil své deváté narozeniny. Doufám, že vydrží ve své vitalitě a zlobivosti ještě hodně dlouho.

pf2011.jpg

Bohužel s Taruškou opět bojujeme v poslušnostech, takže navzdory sváteční pohodě musíme cvičit. Trošičku se zlepšujeme, ale je to na dlouho.

Před vánocemi se Fanda pomalu zapojil do tréninku, chuť má, ale ztráta fyzičky je nepopiratelná. Využili jsme několik dnů, kdy jsme mohli vyrazit na běžky a kondičku pomalu zlepšovat. Poslední trénink před svátky 22.12. se Fanda již plně věnoval ringu a holky se rovněž radovaly.

Fanda se po vážné nemoci konečně trochu zotavil, laboratorní hodnoty jsou v pořádku a i fyzicky se stále lepší. Během těžkých 14 dnů, kdy Fandík byl střídavě na intenzivní infúzní terapii, jsme s holkama trénovaly, jak to jen šlo - pouze obrany a revír v objektech. Poslední stopování jsme ještě stihli i s Fandíkem na trávě a pak to všechno začalo. Snad už bude vše v pořádku a zde několik foteček z krásné slunné soboty 4.12. 2010.

Trochu poslušnosti, navzdory hnusnýmu počasí... S Tarunkou se to lepší, jen to nezakřiknout...

A opět noční trénink v objektu (6.11). Trochu neplánovaně, ale dopadlo to na výbornou. Děkujeme Martině, která se obětovala a odfigurovala všechny tři moje miláčky (já pouze malou Afinku).

Dnes 3.11. jsme po dlouhé době měli noční trénink vyhledávání v objektech. Psíčci nic nezapoměli, vyhledávali s chutí, avšak z počátku trochu zbrkle, nicméně spokojenost byla

Prodloužený víkend jsme strávili doma, v jižních Čechách, ve společnosti Tomíka. Velmi dobře zapadl do společnosti naší smečky a holky neustále usurpoval. Vzhledem k tomu, co si Tomík prožil, stále není úplně jistý v některých situacích a jeho handicaponavá nožička už bude navždy zlobit. Nejdůležitější je, že je šťastný teď a doufáme, že mu to vydrží. Několik foteček z víkendu....

Vzhledem k velkým mezerám v poslušnosti, se aktuálně snažíme tyto vyplnit a motivujeme, balónkujeme atd. Jinak Farolce se daří, její problém s levou slabinou se zdárně hojí, dokončili jsme aplikace Bonharenu a teď jen bylinky, olejíčky a čerstvě namíchané krmení.

Tady jsou slíbené fotky ze soustředění s MP - trocha poslušnosti a obrany. Špatné počasí, špatná kvalita fotek, ale hlavně dobrý trénink.

Od pondělí 4.10. do středy 6.10. jsme se zúčastnili soustředění s profesionálními psovody. Počasí nám nepřálo, takže fotečky budou, ale nekvalitní.

V sobotu 25.9. jsem se s Kačenkou pokusily o složení zkoušky ZVV1 na cvičišti KK Zetor. Zkoušky posuzoval pan rozhodčí Alois Pouč. Přes počáteční zaváhání na stopě za 85 bodů, jsme již pokračovaly celkem statečně s 91 body na poslušnosti a 96 body na obraně.

Fotky z výcvikového tábora - autorem je opět Marťa od Affy a Berryho

Výcvikový tábor se nám zdařil. Zprvu jsme si prožili trochu stresu před a během zkoušek, ale poslední dny jsme si užili. KAČENKA s TARUŠKOU skládaly zkoušky dle TARTu. KAČENKA úspěšně složila T1 a TARUŠKA odstartovala se zkouškou ZMT.

Teď už nám nezbývá nic jiného "než se připravit na zkoušky". Vzhledem k tomu, že má Taruška opět psincový kašel, tak to nebude úplně jednoduché. Ale zkusíme to.

Se štěňátky jsme se rozloučili. Poslední fotečky.

Konečně jsme vložili nové fotky štěňátek a Faroly se synem Sobíkem (krásný 3-letý hřebeček)

V sobotu jsme se vypravili na stopy už v 6 hod ráno, ale úmorné vedro nás neminulo a pěkně pejsky prověřilo. Odměnou za odvedenou práci bylo koupání v lomu.

Dnes (8.7.) jsme se vypravili na revíry v objektu a terénu. S Áďou a Petrem jsme udělali kus práce a děkujeme jim za pomoc.

"Aktuálně - trochu nestíhám" takže hodně.  Budu se snažit to napravit. Psíčci nemakají, ale chodí plavat a běhat. Fanda je atlet, jak za mlada. Máme posekáno, takže opět zabereme ve stopách a ve čtvrtek na revíry do terénu.

Snažíme se využít volný čas, jak to jde. Středy stále trávíme tréninkem se psovody MP a věru někdy skutečně je to velké překvapení. Ve čtvrtek a v neděli trénujeme obrany na Zetoru. Tuto neděli (20.6.) byl poslední oficiální trénink obran a pokračovat dle ustáleného harmonogramu budeme až po prázdninách. Nezoufáme, bude určitě řada jiných termínů (Jirkovi v tomto věříme). Se stopama je to těžké, terény moc nejsou a když, tak podmáčené a bahnité, ale v sobotu jsme stopovali a celkem s úspěchem. A Farča se s ochlazením ještě více nabila a maká jako mladice. Dokonce jsme vzali na procházku celou psí smečku. Bylo to trochu divoké, přes rozvodněný potok a silný proud pesani museli zamakat, aby neuplavali, ale drželi se statečně a ještě stačili občas Faru štvát.

Fotečky za slunného počasí.

Týden od 24.5. do 30.5. jsme se snažili. Fanda se vrátil z nucené dovolené (Tara dohárala) a zapojil se s nasazením do provozu - středa trénink s profíkama, čtvrtek sportovně na Zetoru a sobota stopy. V pátek jsme se stavili sa Farolkou, která nám taky dělá radost. Pekně přelínala a nasvaluje (trochu jsme přidali krmení, ale zatím jí to do hlavy moc nestouplo, jenom maká jako mašina).

Tentokrát, jak trénujeme my (fotky z 20. 5.).

Opět několik fotek z tréninku profesionálů (jak světlo a prostory dovolily, 19.5.).

Ve středu 12.5. jsme se s holkama (Tara a Kazinka) zúčastnily tréninku profesionálů. Zvěčnily jsme Fandovi potomky, kteří slouží a nebo se chystají na službu u Městské policie a u vězeňské služby v Brně. Rovněž máme i několik foteček našeho kamaráda Jake.  

O víkendu 7. - 9.5.  proběhlo IX. Mistrovství republiky obranářů SKS TART 2010 -  VÝSLEDKY

Nové fotky ze čtvrtečních obran 29.4. Fandy, našich holek a psíčků, kteří trénovali s námi.

Víkend 24.4.- 25.4. byl opět ve znamení stop a obran. V sobotu jsme ještě stihli vzít Farolku na vycházku a večer se proběhnout v lese u kola.

Výsledková listina závodu "O pohár městské policie Liberec".

Konečně se podařilo poskládat fotky z obran 22.4. 2010.

Závodu "O pohár městské policie Liberec" se bude tuto sobotu účastnit Lux Kedorb (Lucinka), syn Fandy, a náš kamarád Jake. Oběma přejeme hodně štěstí 

V sobotu 10.4.2010 jsem nafotila Farolku. Rovněž jsme ráno stopovali na osení. Foukalo a poprchávalo, půda tvrdá a ještě nám to nějaký skaut přešel, ale výsledkem byly velmi dobře a čistě provedené stopy.

Neděle 4. dubna byla opět ve znamení tréninku. Ráno jsme s Adélou a Petrem stopovali, odpoledne jsme věnovali obranám. Zkoušeli jsme nový foťák, ale vzhledem k tomu, že jsme začátečníci, výsledek není úplně to pravé.

Víkend 27.3. - 28.3. jsme pojali tréninkově. V sobotu jsme se v Pohořelicích účastnili tréninku obran. V neděli jsme stopovali.

První jarní den 21.3. 2010 jsme se po zime vydali na stopy. Tara excelentně - sledování i předměty, Kačenka trošičku nepřesně, ale s chutí a vesele. Odpoledne jsme kousali - to baví všechny. V mezičase mezi stopami a kousáním jsme s Farolkou vyrazili na procházku.

Martina vytvořila neuvěřitelné fotky Fandy a Kaziny na obraně (18.3.2010) navzdory nepříznivým světelným podmínkám. Neuvěřitelné.

Dnes 17.3.2010 Taruška dospěla. Poprvé kousala na ringo, jako dárek ke svým druhým narozeninám. K mé radosti projevila talent vrozený, zákus sveřepý a bojovnost nezměrnou. Bohužel jsem zapoměla foťák  

fotografie z poslušnosti 13.3. 2010 - Tara a Era z Kuřimského háje

Bohužel,  zkoušky pro Kačenku (dle ZŘ KJČR) byly pro malou účast zrušeny, a proto jsme se přihlásili na nácvik obran v Pohořelicích 27.3. 2010.

fotografie z tréninku 9.3. 2010

Našim největší letním výcvikovým zážitkem bývají LVT, na jeden takový se chystáme propozice a kontakt

 

 

pf2013.jpg